Notice: Undefined index: s_count_step in /home/mcdelta/domains/mariodive.pl/public_html/wp-content/plugins/rich-counter/includes/functions.php on line 15

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/mcdelta/domains/mariodive.pl/public_html/wp-content/plugins/rich-counter/includes/functions.php on line 21

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/mcdelta/domains/mariodive.pl/public_html/wp-content/plugins/rich-counter/includes/functions.php on line 21
Filipiny 2019 | Wyprawy nurkowe MARIODIVE: najlepsze nurkowanie i podróże

Filipiny 2019

 • Cel:
 • Długość wyjazdu: 12 dni
 • Wyjazd: 07/02/2019
 • Powrót: 26/12/2018
 • Cena: 6500 PLN

 

DOSTĘPNYCH JEST : JEDNO MIEJSCE last minute .

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy nadejdzie zimny, polski  luty i będzie biało, szaro i bezbarwnie – wtedy zapraszam na kolejną już :-), dwunastą chyba, wyprawę  nurkową na Filipiny.  Powoli zaczynam czuć się tam jak w drugim domu 🙂 zatem jestem pewny, że znów będzie rewelacyjnie.

Kierunek obecnej wyprawy to ponownie Visaye (czyli środkowa część kraju i morza Boholskie oraz Visayskie). Za to wariant tym razem jest zupełnie unikalny.

Wyprawa  złożona jest z dwóch niezależnych od siebie modułów:

pierwszy z nich to wyprawa do Anda na Bohol i sześciodniowe safari nurkowe wokół Poludniwego krańca wyspy Leyte. Cel jest JEDEN !!! – nurkowania i snorklowanie z rekinami wielorybimi (Rhincodon typus) .

drugi to stacjonarny 9-cio dniowy pobyt na wyspie Malapascua, połączone z nurkowaniami z rekinami kosogonami (Alopias vulpinus). 10 nurkowań.

 

Oba moduły są ze sobą niezależne – całkowicie rozdzielne. Pierwszy trwa 10 dni, drugi 11 dni ( łącznie z dniami wylotu / przylotu z/do kraju ). Można je też zrealizować  łącznie – wtedy cały pobyt to 19 dni.

Najtańszy kraj Koralowego Trójkąta zaoferuje nam niezapomniane nurkowania i wypoczynek na rajskich plażach.  Pakiet nurkowy wariantu „safari” to nawet 20 nurkowań, pakiet ” Malapascua” – 10  ( choć najbardziej ambitni mogą wykonać ich nawet 20).  W planach nurkowych mamy w pierwszym module tygodniową pogoń za rekinami wielorybimi na Południowym Leyte, jednym z najbardziej prawdopodobnych miejsc, gdzie się je spotyka. Za to w module drugim niezrównane Gato Island ( rekiny, jaskinia ), Kalangaman Island i sztandarowy Monad Shoal – unikalne w skali światowej miejsce podwodnych spotkań z rekinami kosogonami.  Jeszcze nigdy dotąd nie zdarzyło się, żeby nie pokazały się choćby na jednym nurkowaniu w czasie wyjazdu!  Pelagiczni, majestatyczni mieszkańcy głębin tym razem też będą naszym głównym celem.

Oprócz nurkowania, atrakcja wyprawy to oczywiście filipińskie słońce, kultura tego egzotycznego, azjatyckiego kraju. Będziemy odwiedzać lokalne cuda przyrody, przemierzać malownicze filipińskie wioski, korzystać z gościnności ich mieszkańców; plaże i rajskie wyspy.

 

CEL WYPRAWY:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakkolwiek pobyt na Malapascua będzie pewnie tradycyjnie liczny, to liczba miejsc na safari ograniczona jest pojemnością łodzi do 8 osób. Moduł „safari” przeznaczony jest wyłącznie dla osób nurkujących. Natomiat moduł „Malapascua” odpowiedni jest zarówno dla płetwonurków jak i nie nurkujących czy nawet dzieci.

Pierwszy wariant to podróż z noclegiem w Cebu, z 2 noclegami w resorcie „Blue Star”/ Anda – Bohol plus 5 nocy ( 6 dni ) pobytu na łodzi safari nurkowego. Za to drugi to pobyt w resorcie z najwyższej półki – Ocean Vida (Malapascua),  gdzie nurkowania organizować dla nas będą „Sea Explorers” – niemiecko-szwajcarskie  5***** bazy nurkowe Padi. Wszystko na najwyższym poziomie, transfery, łodzie, personel, nurkowania … Bazy nurkowe znajdują się na terenie resortów. Wszystko tradycyjnie „dopięte na ostatni guzik”.  Jak zwykle na Filipinach z mariodive – znani i sprawdzeni divemasterzy, rewelacyjny serwis i opieka, fantastyczne plenery nawodne i podwodne, do tego pyszna kuchnia filipińska. A przede wszystkim … nurkowanie !!!

Kto był ten wie, że nigdzie chyba personel nie dba tak o nas – gości, tak jak na Filipinach. Wygodne nurkowania z „pajęczych” filipińskich łodzi banca, wzorowa nurkowa logistyka, pełna opieka nad sprzętem, , a nawet ubieraniem. Po nurkowaniach relaks w nadmorskich kurortach. Wszystko to w zaprzyjaźnionej grupie i w niezwykle przystępnych cenach.

 

 

 

 

 

MODUŁ 1 – „SAFARI”:

Nurkowa łódź safari , z której korzystamy w module nr 1 , zbudowana jest na bazie wygodnej miejscowej „banca” – specjalności tutejszych wód. Mieści 8 płetwonurków plus załogę. Nie jest może największą jednostką, ale w pełni przysposobiona dla płetwonurków, z wygodnym wejściem i wyjściem do/z wody jest bardzo wygodna i dzięki specyficznym pływakom, odporna na zmienne warunki morskie ( falowanie ). Pokład jest częściowo zadaszony , łodź posiada niewielką mesę na świeżym powietrzu. Trasa safari nurkowego to akweny pomiędzy Anda na Bohol a Wyspą Leyte. Główny cel safari to obserwacja rekinów wielorybich.

 

MODUŁ 2 – „MALAPASCUA”:

 

 

 

 

Wizyta na Malapascua to swoiste odwiedziny tropikalnego raju. Biała plaża, ultra błękitne, ciepłe morze, palmy, słońce. Tropikalne owoce, napoje i egzotyczna kuchnia filipińska.

Resort położony jest w tzw. pierwszej linii brzegowej, przy głównym „deptaku” , nad samym morzem. Pobyt urozmaicić można ( a myślę, że nawet trzeba ) o opcjonalną wizytę na pobliskiej wyspie Kalanggaman, będącą obiektem zdjęć do pocztówek z tropikalnymi obrazami. Ceny na wyspie są niższe niż w Polsce, zatem nieograniczony wypoczynek smakuje wybornie. Baza nurkowa znajduje się w samym resorcie.

 

Pakiet nurkowy jest tzw.”open”. to znaczy, że można go wykorzystać w dowolnym terminie i w dowolnych odcinkach. Sami decydujemy kiedy nurkujemy i ile. Nurkowania na Filipinach są stosunkowo łatwe, w większości bez prądów i niezbyt głębokie.  W przejrzystej wodzie, z dużą ilością światła. Atrakcje kryją się w morskiej faunie i florze oglądanej w atmosferze podwodnego relaksu. Nurkowania są idealne np. dla początkujących płetwonurków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NURKOWANIE:

 

 

 

 

 

 

 

 

Minimalne uprawnienia nurkowe: OWD / P1 lub równoważne w innej organizacji. Możliwe także przeprowadzenie kursu nurkowania lub zdobywanie specjalności.

 

 

2019

 

RAMOWY PLAN WYJAZDU:

MODUŁ 1 – SAFARI

07/02 – Spotkanie na lotnisku „Okęcie”, przelot  do Cebu;

08/02  – Przylot na miejsce, transfer do Hotelu Holiday Plaza w Cebu; zwiedzanie miasta

09/02  – Śniadanie w hotelu, transfer na Bohol ( taxi – prom – taxi ); nocleg w resorcie Blue Star Resort

10-15/02 – safari nurkowe ( 5 noclegów / 6 dni na 8 osobowej łodzi ).  do 20 nurkowań;

15/02  – powrót na Bohol; nocleg w resorcie Blue Star Resort

16/02 – Transfer do Cebu ( ok 3 godz.), wieczorny wylot do Polski lub początek modułu „Malapascua”

17/02   – powrót do kraju

 

MODUŁ 2 – MALAPASCUA

15/02  – Spotkanie na lotnisku „Okęcie”, przelot  do Cebu;

16/02  – Przylot na miejsce, spotkanie z uczestnikami modułu 1, Transfer Cebu – Malapascua ( ok.3 godz.), zakwaterowanie w resorcie Ocean Vida;

16 – 25/02  – Pobyt w Ocean Vida Resort (9 noclegów) , nurkowanie w rejonie Malapascua ; nurkowania z Kosogonami na Monad Shoal, Gato Island,

25/02  – Transfer do Cebu ( ok 3 godz.), wieczorny wylot do Polski

26/02   – powrót do kraju

 

 

 

CENA:

 

Podstawowa cena wyprawy to:

 1. 3700 PLN ( cena PLN będzie wzrastać w miarę wzrostu cen biletów lotniczych)
 2. MODUŁ 1 – „SAFARI”    1490 EUR  ( tylko nurkujący )
 3. MODUŁ 2 – „MALAPASCUA” :

990 EUR – nurkujący
690 EUR – NIE nurkujący

340 EUR – dziecko do lat 12 śpiące na dostawce w pokoju rodziców

190 EUR – dziecko do lat 12 śpiące z rodzicami

–   40 EUR – dziecko do lat  4 śpiące z rodzicami

 

Modyfikacje ceny:

 • Uczestnicy poprzednich wypraw – moduł 1 – minus 100 EUR ( dorosły ) – moduł 2minus 50 EUR ( dorosły ) – łącznieminus 150 EUR
 • Dopłata za pokój 1-osobowy – plus 400 EUR,
 • Dopłata za pokój DeLuxe / SeaView/ Malapascua – plus 120 EUR ( za 9 noclegów )
 • cena może ulegać zmianom w zależności od aktualnych cen przelotów.

 

Cena zawiera:

MODUŁ 1:

 • przelot na trasie Warszawa – Cebu  – Warszawa,
 • wszystkie transfery wewnętrzne,
 • 1 nocleg w hotelu Cebu,
 • 2 noclegi w Blue Star Resort / Anda / Bohol,
 • 5 noclegów na łodzi safari z posiłkami
 • pakiet 15-20 nurkowań z łodzi
 • nielimitowane snorklowanie z rekinami wielorybimi
 • śniadania w Cebu i w resorcie / pełne wyżywienie podczas safari
 • opiekę instruktora nurkowego,  przewodnika i tłumacza MARIODIVE.
 • opiekę lokalnego divemastera na każdym nurkowaniu

 

MODUŁ 2:

 • przelot na trasie Warszawa – Cebu  – Warszawa,
 • wszystkie transfery wewnętrzne,
 • 9 noclegów w resorcie Ocean Vida / Malapascua /,
 • śniadania
 • pakiet 10 nurkowań do dowolnego wykorzystania i rozdysponowania ( koszt dodatkowych nurkowań to każdorazowo ok. 30 EUR )
 • opiekę instruktora nurkowego,  przewodnika i tłumacza MARIODIVE.
 • opiekę lokalnego divemastera na każdym nurkowaniu

 

Cena nie zawiera:

 • opłaty wylotowej z Cebu – ok. 15 EUR za osobę,
 • opłat za podwodne Parki Narodowe na Filipinach– ok. 2-5 EUR od osoby nurkującej na dzień,
 • opłat za dodatkowe dalsze wypłynięcia łodzi nurkowej ( np. Kalangaman Island )
 • posiłków oprócz śniadań ( Filipiny są tańsze „żywieniowo” od Polski )
 • zwyczajowych napiwków w każdym punkcie zwiedzania,
 • obligatoryjnego 60 EUR napiwku (2×30)  dla przewodników nurkowych,
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego,
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN).

 

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki wysokości 3700 PLN  plus – moduł 1 – 490 EURO ;  moduł 2 – 340 EURO lub równowartości w złotówkach po kursie sprzedaży bankowej danego dnia najpóźniej do 15 lipca 2018. Potem wg dostępności miejsc .

Wpłata zaliczki jest równoznaczna z zakupem biletu, w ciągu 3 dni od jej otrzymania przesyłamy bilet lotniczy, który jest potwierdzeniem udziału w wyprawie. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji. O dostępności miejsc decyduje kolejność wpłat.

Zalecam ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyprawy.   Data wpłaty drugiej raty  – ostatecznie 15 października 2018.

Konieczny jest paszport ważny przynajmniej do 27 sierpnia 2019.

 

Wpłaty są do zrealizowania jednym ze sposobów

1.   PRZELEWEM – KONTA BANKOWE – właściciel: Mariusz Ćwieluch :

PLN:  81 2490 1044 0000 4200 1898 1278

EUR: 68 2490 1044 0000 4200 7422 1945

SWIFT:  ALBPPLPW

 

2.   WPŁATĄ GOTÓWKOWĄ w oddziałach ALIOR BANK – właściciel: Mariusz Ćwieluch ( Wpłata w EURo bez różnicy kursowej i opłat – POLECAM !!! ) :

PLN: 81 2490 1044 0000 4200 1898 1278

EUR:  68 2490 1044 0000 4200 7422 1945

 

3.   GOTÓWKĄ – do mnie