PODRÓŻNICZA WENEZUELA ’24

6-20 KWIETNIA 2024
Kategoria:
 • ven24b
 • ven138
 • ven14m16-1500×1000
 • ven14a13
 • IMG-20231229-WA0028
 • hc4
 • f18
 • f20
 • f2
 • IMG-20231229-WA0029
 • v6
 • ven14l11
 • IMG-20231229-WA0021

Wenezuela 2024 – wyprawa podróżnicza – Los Llanos – Canaima – Salto Angel – Orinoko

 

UWAGA! : zostało 11  miejsc – wyprawa podróżnicza – bez nurkowania.

 

Marzenia z młodzieńczych lat staną się rzeczywistością !!! Las Tropikalny delty Orinoko stoi przed nami otworem. Piranie, kajmany, anakondy czekają !

Po 10 latach od ostatniej wyprawy wracamy do Wenezueli … Jeden z najbardziej udanych wyjazdów mariodive w nowej odsłonie! Jeśli szukasz ekskluzywnych hoteli, barku przy plaży, dyskotek i wieczornego blichtru –NIE JEDŹ !

Na tym wyjeździe będziemy spać w hamakach pogryzieni przez komary, przepakowywać bagaż co drugi dzień, spać w samolotach , moknąć po 3 razy dziennie i schnąć ponownie, brodzić po kolana w błocie lasów Gujany, łowić piranie, chodzić piechotą i przeklinać niewygody.

Niestety Wenezuela nie jest tak tania jak 10 lat temu ale 100% warto !!! 10 lat takiej wyprawy nie było.

Jako nagroda wykąpiemy się w najwyższym wodospadzie Ziemi, poznamy Indian w ich prawdziwych siedliskach, a nie przebierańców, zobaczymy naturalną i nie dotkniętą cywilizacją faunę i florę Orinoco i Los Llanos. Popływamy canoe, poszukamy anakondy, Przede wszystkim … udanie zerwiemy z cywilizacją na 2 tygodnie.

 

Trzy rożne krainy Wenezueli. Każda specyficzna i każda inna.  Eksploracyjno – trampingowa ekspedycja do Ameryki Południowej w wersji maksymalnej.

 

 

Wyprawa wymaga tym razem nieco przygotowań sprzętowych. Konieczne są długie spodnie i koszula, moskitiera na twarz, lekka kurtka przeciwdeszczowa, czapka lub kapelusz, mocne repelenty na komary ( od 50% DEET w górę ), a i lekki własny śpiworek nie będzie przesadą 🙂

Od razu uprzedzam, że na miejscu mamy jeszcze 6 przelotów wewnętrznych, liczne transfery samochodowe i łódkami, w żadnym miejscu nie zabawimy dłużej niż 4 dni, a będzie też tak że przenosić się będziemy po jednej nocy. Zatem – ciągłe pakowanie i przenosiny, ciągłe sprawdziany kondycji i nastroju 🙂 W zamian przyrodnicze atrakcje jakie dostępne są może jeszcze w kilku miejscach na świecie … znacie się w większości, więc popytajcie tych, którzy byli na 2 poprzednich wyprawach 🙂

 

Wyprawę organizuje firma z Wenezueli. Ja tylko pośredniczę w organizacji.

 

TRASA EKSPEDYCJI:

 

ODWIEDZIMY (fotoprzewodnik):

zdjęcia  wykonane w czasie ostatniego wyjazdu.

 

 1. CANAIMA I SALTO ANGEL

 

 1. ORINOCO ( GUYANA )

 

 1. LOS LLANOS

 

 

Można zapomnieć każdy wyjazd … Tego do Wenezueli się nie da …

 

PLAN WYJAZDU ( w // nawiasach zapewnione danego dnia wyżywienie ) :

 

06/04 – dzień 1 – Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot przez jeden z portów europejskich do Caracas.

07/04 – dzień 2 – Przylot do Caracas.  Formalności wjazdowe. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Transfer do hotelu Coral Inn. Zakwaterowanie i nocleg.

08/04 – dzień 3/ obiad /. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Barinas. Z lotniska lądowy transfer ( 4-5h ) do Hato Cedral – posadzie na terenie słynnych Los Llanos. Mała wycieczka wokół posady ( może być konna ). Nocna obserwacja zwierzyny. Nocleg.

09/04 – dzień 4/ śniadanie / lunch/ kolacja / Słynne rozlewiska Los Llanos i hodowle bydła. Kowbojskie życie 🙂 Po śniadaniu safari w poszukiwaniu anakondy. Po południu wyprawa łodziami i obserwacja ptaków. Żółwie, wydry, kapibary, kajmany. Spróbujemy pokarmić kajmany. Nocleg Hato Cedral.

10/04 – dzień 5 / śniadanie / Transfer na lotnisko. Przelot do Caracas. Nocleg Hotel Coral Inn.

11/04 – dzień 6/ lunch/ kolacja / Przelot do Boca de Uracoa. Transfer łodzią do miejsca zakwaterowania – Orinoco Delta Lodge ( ok. 1h ) – ¾ powierzchni Delty stanowi sawanna i dżungla wtórna.  Pływanie w rzece lub kajakiem, zwiedzanie okolicy. Zachód słońca w Cano Manamo . Kolacja i nocleg w campie. Bar z drinkami nad Orinoko.

12/04 – dzień 7/ śniadanie / lunch/ kolacja / Poranna wizyta na bazarze Indian Warao. Całodniowa wycieczka łodzią po rzece Morichal Largo River. Obserwacja fauny i flory. Opcjonalna wycieczka w głąb dżungli (na piechotę) z indiańskim przewodnikiem Warao ( buty do wypożyczenia w campie ). Piknik – lunch w lesie deszczowym. Nadrzeczna plaża. Powrót do campu (murowana kąpiel :-). Lunch. Sjesta.  Czas wolny do kolacji – np. łowienie piranii z pomostu w campie. Odpoczynek, kolacja pod gwiazdami. zachód słońca.

/ UWAGA !!! / – kolejność atrakcji i zwiedzania zależy od pływów delty Orinoko. Powyższy program jest umowny i może ulegać modyfikacjom.

13/04 – dzień 8/ śniadanie / Rejs canoe. Potem transfer łódką do Boca de Uracoa. Przelot do Caracas. Transfer do Coral Inn Hotel. Nocleg.

14/04 – dzień 9/ lunch/ kolacja / Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Canaima. Depozyt bagażu w hotelu. Wycieczka łodzią po Lagunie Canaima i jej pięciu wodospadach. Spacer za wodospad Salto Sapo. Kolacja w hotelu nad brzegiem laguny.

15/04 – dzień 10/ śniadanie / lunch/ kolacja / Po śniadaniu transfer nad rzekę i 4 -5 godzinny rejs indiańską motorowym canoe w górę rzeki Carrao ( jeśli stan wody będzie niski – konieczne piesze pokonanie części trasy ). Devil’s Canyon i widok na Tepui – płasko zakończone wieże okolicznych gór stołowych. Po przybyciu na miejsce – piesza 90-minutowa wspinaczka do stóp najwyższego na świecie wodospadu – Salto Angel . Kąpiel w basenie u podnóża wodospadu w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem”, lunch. Powrót do campu nad rzeką (standard turystyczny). Kolacja i nocleg w hamakach.

/ UWAGA !!! / – wyjazd ma charakter trampingowy więc w campie TRZEBA SPAĆ w hamakach z moskitierami , tyle że pod dachem. Nagrodą za niewygody jest najbliższe obcowanie z przyrodą . Jeśli ktoś potrzebuje luksusu – odradzam

16/04 – dzień 11/ śniadanie / lunch/ kolacja / Powrót pieszo i canoe po Rio Carrao do Canaimy. Po południu czas wolny – spacer po Canaimie i okolicy. Możliwa kąpiel w lagunie. Odpoczynek. Nocleg Canaima.

17/04 – dzień 12/ śniadanie / lunch/ kolacja / Poranny przejazd do Kuravaina Tepui  – jednej z gór stołowych. Krótki marsz i rejs motorowym canoe wzdłuż Rzeki Moroco do wioski Indian Moroco. Możliwa kąpiel w basenie wodospadu Pozo Azul.  Krótka wspinaczka na szczyt Kuravaina Tepui . Spektakularny widok na szczyty Wyżyny Gran Sabana, Dolinę Canaima i górę Auyuan Tepui. Powrót do Canaima. nocleg.

18/04 – dzień 13/ śniadanie /Po śniadaniu przelot do Caracas. Transfer do hotelu. Pakowanie. Czas wolny. Nocleg Hotel Coral Inn.

19/04 – dzień 14 – Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

20/04 – dzień 15 -Przylot do Warszawy. Koniec imprezy. Smutek i nostalgia .

 

 

Dodatkowe informacje

UWAGA –WYPRAWA WENEZUELA 2024 MA CHARAKTER EKSPLORACYJNO – PODRÓŻNICZY.  JEJ CELEM JEST, PRZEDE WSZYSTKIM, PODRÓŻ DO DZIKICH REJONÓW AMERYKI POŁUDNIOWEJ. STĄD NOCLEGI W POSADACH – RODZINNYCH HOTELIKACH O PODSTAWOWYM STANDARDZIE, ORAZ W OBOZOWISKACH TURYSTYCZNYCH, W LASACH TROPIKALNYCH. NIE SĄ TO LUKSUSOWE WCZASY !!!  I PROSZĘ WZIĄĆ TO POD UWAGĘ PRZY PODEJMOWANIU DECYZJI.   Z DRUGIEJ STRONY, NIE JEST TO TEŻ SURVIVAL,  NAGRODĄ ZA NIEWYGODY JEST JAK NAJBLIŻSZE OBCOWANIE Z PRZYRODĄ.

 

Dalsze szczegóły w zakładkach “PROGRAM” , “CENA” , “LOKALIZACJA” powyżej

RAMOWY PLAN WYJAZDU (2024):

06/04 – dzień 1 – Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot do Caracas.

07/04 – dzień 2 – Przylot do Caracas.  Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Transfer do hotelu Coral Inn.

08/04 – dzień 3 – Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Barinas. Lądowy transfer ( 4-5h ) do Hato Cedral – posadzie na terenie słynnych Los Llanos. Mała wycieczka wokół zabudowań. Nocna obserwacja zwierzyny. Nocleg.

09/04 – dzień 4 – Słynne rozlewiska Los Llanos. Po śniadaniu safari w poszukiwaniu anakondy. Po południu wyprawa łodziami i obserwacja ptaków. Żółwie, wydry, kapibary, kajmany. Nocleg Hato Cedral.

10/04 – dzień 5 – Transfer na lotnisko. Przelot do Caracas. Nocleg Hotel Coral Inn.

11/04 – dzień 6 – Przelot do Boca de Uracoa. Transfer łodzią do miejsca zakwaterowania – Orinoco Delta Lodge ( ok. 1h ) Zachód słońca w Cano Manamo . Kolacja i nocleg w campie.

12/04 – dzień 7 – Wizyta na bazarze Indian Warao. Potem całodniowa wycieczka łodzią po rzece Morichal Largo River. Obserwacja fauny i flory. Opcjonalna wycieczka w głąb dżungli (na piechotę) z indiańskim przewodnikiem Warao ( buty do wypożyczenia w campie ). Powrót do campu. Czas wolny.

13/04 – dzień 8 – Rejs canoe. Potem wodny transfer do Boca de Uracoa. Przelot do Caracas. Transfer do Coral Inn Hotel. Nocleg.

14/04 – dzień 9 – Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Canaima. Depozyt bagażu w hotelu. Wycieczka łodzią po Lagunie i jej pięciu wodospadach. Spacer za wodospad Salto Sapo.

15/04 – dzień 10 – Transfer nad rzekę i 4 -5 godzinny rejs indiańską motorową canoe w górę rzeki Carrao ( jeśli stan wody będzie niski – konieczne piesze pokonanie części trasy ). Devil’s Canyon i widok na Tepui – płasko zakończone wieże okolicznych gór stołowych. Piesza 90-minutowa wspinaczka do stóp najwyższego na świecie wodospadu – Salto Angel . Kąpiel w basenie u podnóża wodospadu. Powrót do campu nad rzeką (standard turystyczny). Kolacja i nocleg w hamakach.

16/04 – dzień 11 – Powrót pieszo i canoe po Rio Carrao do Canaimy. Po południu czas wolny – spacer po Canaimie i okolicy. Możliwa kąpiel w lagunie. Odpoczynek. Nocleg Canaima.

17/04 – dzień 12 – Przejazd do Kuravaina Tepui  – jednej z gór stołowych. Krótki marsz i rejs motorowym canoe wzdłuż Rzeki Moroco do wioski Indian Moroco. Możliwa kąpiel w basenie wodospadu Pozo Azul.  Krótka wspinaczka na szczyt Kuravaina Tepui . Spektakularny widok na szczyty Wyżyny Gran Sabana. Nocleg.

18/04 – dzień 13 – Przelot do Caracas. Transfer do hotelu. Pakowanie. Czas wolny. Nocleg Hotel Coral Inn.

19/04 – dzień 14 – Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

20/04 – dzień 15 – Przylot do Warszawy. Koniec imprezy.

 

CENA

KOSZTY:   3990 $ plus 4500 PLN 

UWAGA !!!:    cena PLN wynika z OBECNYCH cen biletów lotniczych i może ulec zmianie w każdej chwili. W związku z obecną sytuacją na rynku biletów lotniczych tradycyjnie namawiam na szybką reakcję.

Zwłaszcza, że wyprawa planowana jest niebawem, więc styczeń to wg mnie ostateczny termin na skomponowanie grupy.

Wenezuela jest w ostatnich latach bardzo burzliwym politycznie i społecznie krajem. Kursy walut, poziom cen i opłat pozbawione są tam jakiejkolwiek logiki i silnie spekulacyjne. Powyższe ceny obowiązują „na dziś” i w obecnych warunkach cenowych. W każdej chwili mogą się zmienić.

Koszt zawiera miejsce w pokoju dwuosobowym .

 

Modyfikacje kosztów:

 • uczestnicy poprzednich wypraw mariodive.pl –  minus 100 $
 • Dopłata za pokój 1-osobowy  – na zamówienie
 • Cena może ulegać zmianom w zależności od aktualnych cen przelotów i zmian cen na miejscu.

 

Wpłata zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Caracas – Warszawa ( być może plus przejazd do miejsca wylotu )
 • przeloty wewnętrzne (6 lotów  )
 • wszystkie transfery wewnętrzne / lądowe, rzeczne itd. /
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, posadach, campach w modułach Orinoko, Canaima, Los Llanos
 • wyżywienie według programu jak powyżej
 • opiekę anglojęzycznych przewodników w części trekkingowej, oraz przewodnika i tłumacza MARIODIVE.PL

 

Wpłata nie zawiera ( do dopłaty na miejscu ):

 • opłaty za wstępy do Parków Narodowych wg stawek jakie będą 🙂
 • posiłków poza wymienionymi w programie
 • napojów do posiłków
 • zwyczajowych napiwków, w każdym punkcie zwiedzania
 • innych wydatków osobistych

 

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata kwoty  1190 $ plus 4500 PLN lub równowartości w złotówkach po kursie sprzedaży bankowej danego dnia. ( oraz dopłat za większy bagaż )

 

Wpłata zaliczki jest równoznaczna z zakupem biletu. W ciągu 3 dni od jej otrzymania kupuję bilet lotniczy, który jest potwierdzeniem udziału w wyprawie. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji. O dostępności miejsc decyduje kolejność wpłat.

Wszystkie wpłaty oprócz zakupu biletu przekazuje do organizatora w Wenezueli. Ja tylko pośredniczę.

Data drugiej wpłaty to 3 lutego 2024

 

Konieczny jest paszport ważny przynajmniej do 21 pażdziernika 2024.

 

Wpłaty do zrealizowania jednym ze sposobów:

 

1.  Przelew  – KONTA BANKOWE – właściciel: Mariusz Ćwieluch :

PLN: 94 2910 0006 00000000 0225 1318

USD:  LT 54 3250 0506 6004 7186  ( tak, to Litwa jest ale przelew europejski )

BIC: REVOLT21

 

2.   GOTÓWKĄ – do mnie

 

3.   REVOLUTEM na moje nazwisko – POLECAM !

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PODRÓŻNICZA WENEZUELA ’24”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *