Safari St.Johns’s ’20

05-12.12.2020 r
Kategorie:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • map20b
 • egipt20e

Zostało 16 miejsc .

 

EGIPT 2020

Ponieważ epidemia nie odpuszcza i wszelkie dalsze wyprawy nie wydają się póki co być realne w bliżej określonej przyszłości, ponownie proponuje i sugeruję 🙂 wyprawę do Egiptu.

Przetarty ostatnio dwukrotnie szlak jest przede wszystkim bezpieczny ( obowiązkowe badania na covid  plus izolacja na łodzi nurkowej ) jak i bez ryzyka zainwestowania kolejnych środków “do zwrotu” w razie niemożliwości realizacji wyprawy.  Zatem, jeśli tylko nie zamkną granic i będą dalej loty czarterowe w menu tym razem klasyczne nurkowe safari “południowe” na St. John’s.

Postaramy się odwiedzić  St.John’s ( oczywiście Habibi and Gotta ),  Malahy, Claudię , Satayah ( Dolphin House ) i Wadi Gemal.

Łódź co dziennie ma się przemieszczać, a nurkowania będą codziennie w innym miejscu. Do tego, dla ambitnych nawet 4 nurkowania dziennie … Okazja do skorzystania z egipskiego słońca u progu polskiej zimy nie do przecenienia 🙂

Program wyprawy realizujemy z pokładu dużej, mega luksusowej łodzi safari Ramadan III ( opis poniżej ), ze sprawdzona załogą i w sprawdzonym standardzie. Rozmiar łodzi gwarantuje, że morze nikogo nie pokona :-). W planach, gwarantowane minimalnie 16 nurkowań, a po nurkowaniach niezapomniana atmosfera i pełna integracja na łodzi ( Ci, którzy miesiąc temu wrócili z safari wrakowego na “Ramadanie”, wiedzą o czym piszę … 🙂

Ilość uczestników ze względu na koronawirusowe obostrzenia zredukowana jest do 20 osób. Warunkiem realizacji wyprawy jest oczywiście dostępność lotów i możliwość podróżowania bez kwarantanny.

 

Startujemy i kończymy wyprawę w Marsa Alam. Przelot najprawdopodobniej będzie do Hurghady, a potem transfer lądowy ( chyba, że program lotów się zmieni ). Wyloty lotnicze oraz powroty odbywają się w soboty bądź niedziele – stąd podwójna data wyprawy.

Warunkiem wjazdu do Egiptu jest obowiązkowe badanie na covid-19. Badania takie bez problemu wykonują na egipskim  lotnisku po przylocie w cenie 30 USD. Można też oczywiście takowe badanie wykonać w kraju, przed wylotem. Dla zainteresowanych na końcu posta podaję dokładny opis całej procedury. Wszyscy na łodzi mają badania nie starsze niż 72 godziny !!!

Organizatorem safari jest armator łodzi i egipsko – francuska baza nurkowa. Jako mariodive.pl jedynie pośredniczę w organizacji safari i oczywiście sam jadę.

 

Orientacyjny program rejsu:

 

Informacje o naszym tygodniowym „hotelu”:

Długość: 38 m
Szerokość: 9.50 m
Ilość miejsc: 20 osób / tym razem  ( plus 13 osób załogi )
Kabiny: 14 przestronne i komfortowe dwuosobowe kabiny z łazienką i klimatyzacją, (wyposażone w ręczniki i nawet szlafroki !)

Jadalnia: duża, wygodna, klimatyzowana sala restauracyjna, na planie kwadratu (78m2)      (posiłki w formie „szwedzkiego stołu, napoje bezalkoholowe, woda, kawa, herbata gratis)
Salon: klimatyzowany salon (50m2) ze stacją multimedialną do dyspozycji (filmy, zdjęcia, muzyka)

Pokład górny: zacieniony shisha-bar (28m2) otwarta strefa zadaszona, strefa słoneczna
Pokłady słoneczne: 2 tarasy słoneczne w części przedniej statku (2 x 12 m²) + 1 taras z tyłu statku (40 m²) + solarium na głównym pokładzie (45 m²)
Pokład nurkowy:  50 m² ławki z oparciami, ze schowkami, oczywiście z miejscem na butle i sprzęt nurkowy. platforma nurkowa

Silniki: 2 MAN – 1200 hp
Sprężarki: 2 kompresory Bauer  + 1 kompresor Coltri NITROX

Generatory: 2 x 130 kW
Wyposażenie: VHF, sonar, radar, GPS
Transport: 2 zodiaki 8 osobowe / 40 KM każdy )
Woda: 24 ton ( plus instalacja odsalająca )
Sprzęt ratowniczy: szalupy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, zestaw tlenowy, zapas tlenu, zestawy pierwszej pomocy, apteczka

Łódź safari jest duża, ekskluzywna i bardzo wygodna. Środek wykończony jest drewnem, pokładów kilka, zejście do wody odbywa się z zodiaków lub z przestronnego pokładu nurkowego.

Kucharz jest mocnym ogniwem, a warunki do wypoczynku idealne … do dyspozycji ręczniki, szlafroki (!)

 

Fotograficzna dokumentacja łodzi:

 

 

 

 

Nie ma wymagań minimalnych co do uprawnień nurkowych. Znajdziemy program dla każdego stopnia wyszkolenia. Możliwe też jest odbycie każdego kursu w systemie CMAS oraz Padi.

 

FINALNA AKTUALIZACJA – COVID

Rząd Egiptu wprowadził obowiązkowe badania na koronawirusa do okazania przy wlocie do kraju. Aby wziąć udział w safari należy przed nim odbyć badanie na COVID na lotnisku w Egipcie lub opisane jak poniżej.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt

Zwracam uwagę, że wprawdzie badanie to dodatkowy koszt, ale z drugiej strony, będąc odizolowanym na łodzi i wszyscy po padaniach, mamy pewność że 100% będzie zdrowo.

Wyprawa odbędzie się niezależnie czy loty będą do Marsa Alam czy tylko do Hurghady. Podeprzemy się wtedy autobusem.

 

DODATKOWY element – badanie na SARS-CoV-2 :

 

Na lotnisku w Egipcie trzeba okazać aktualne badanie na covid nie starsze niż 72 godziny w języku angielskim lub tam je wykonać tuż po przylocie. Wg mnie jeśli w Polsce to najlepiej takie badanie zrobić w laboratoriach ALAB bo robią to chyba najszybciej i w całej Polsce.

Strona główna: https://www.alablaboratoria.pl/20042-coronavirus

Koszt badania już z wynikiem po angielsku to: 495 + 23 PLN.

 

Procedura wykonania badania:

 • Czekamy na jak najbardziej prawdopodobną datę wylotu i telefonicznie umawiamy pobranie wymazu

 

Tutaj są dwie drogi umawiania – Warszawa umawia przez ogólnopolska infolinię, tel. 22 349 11 97 ,

reszta Polski szuka sobie najbliższy oddział ALAB , który robi testy ( ale w mieście wojewódzkim !!! ) na stronie: https://www.alablaboratoria.pl/punkty  i tam bezpośrednio umawia pobranie ). Termin badania nie może być wcześniej niż 72 godziny przed wylotem i nie może być później niż 24 godziny przed wylotem bo nie zdążą zrobić wyniku.

UWAGA: tylko wojewódzkie punkty zdążą z wynikiem w dobę inne robią to w 3 dni więc są bezużyteczne !!!  Badanie musi być nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem ale trzeba jeszcze poczekać na wynik.  Aby umówić badanie najlepiej zadzwonić 2-3 dni przed jego terminem.

Przy umawianiu pobrania od razu należy zamówić wynik w języku angielskim !!!  ( Uwzględniając notoryczne przesuwanie lotu przez Enter Air, 48-60 godzin przed wylotem wydaje się być najrozsądniejsze )

Warszawskie punkty pobrań to: ul. Dzieci Warszawy 31 (tel. 22 868 16 76) i ul. Kaczmarskiego 37 ( dawna Modzelewskiego )- (tel.22 853 17 73)

 • Wykonujemy wymaz i zamawiamy angielską wersję testu !!! ( cena na dziś to 495 + 23 PLN ).

Wymogi do spełnienia aby nie sfałszować testu podaje za ALAB: ” rano, przed przyjęciem płynów, jedzenia, leków, mycia zębów lub minimum 3 godziny po wykonaniu ww czynności.” Szczegóły:  https://www.alablaboratoria.pl/badanie/30140/wykrywanie_materialu_genetycznego_koronawirusa_sars-cov-2_v99_

 • Odbieramy wynik i zabieramy go ze sobą !

W razie pozytywnego testu nie istnieje możliwość udziału w safari – dlatego za zaliczkę organizator uważa kwotę 100 EURo.  Reszta wpłaty EURo jest zwracanaSprawdzam obecnie u źródła co można zrobić w takiej sytuacji z biletem lotniczym oprócz przepisania go na inną osobę

Proszę tylko pamiętać, że badanie musi być genetyczne ( PCR ),  a nie serologiczne (na przeciwciała ).

 

UWAGA !– powyższa procedurę każdy musi wykonać sam, a organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości uczestniczenia w wyprawie w razie braku badania, spóźnionego odebrania wyniku czy pozytywnego testu. Niestety sytuacja jest jaka jest i każdy musi zdecydować, czy podejmuje ryzyko, czy nie.

Ramowy plan wyprawy i szczegóły cenowe w zakładkach “CENA” i “PROGRAM”

RAMOWY PLAN WYJAZDU (2020):

( orientacyjny – kolejność nurkowań i plan rejsu ściśle zależy od pogody i od godzin lotu do i z Egiptu )

Codzienna realna trasa rejsu i plan nurkowań co rano ustalana będzie z kapitanem łodzi i podawana do publicznej wiadomości.

 

05/12 ( so.)  – Spotkanie na lotnisku „Okęcie”, przelot  doHurghady. Transfer busami do Marsa Alam i na łódź / nocleg na łodzi, w marinie.

06/12 ( nd.) – Poranny start łodzi. 2 nurkowania / okolice Marsa Alam

07/12  ( pn.) –  nurkowania St.John’s

08/12  ( wt.)  – nurkowania St. John’s

09/12  ( śr.) – nurkowania – Sataya Reef / Dolphin House.

10/12  ( cz.) – rejs w stronę Marsa Alam. nurkowania Malahy Reef / Claudia Reef.

11/12  ( pt.) – powrót do Marsa Alam. 2 nurkowania w czasie powrotu ( np. Wadi Gemal ) / nocleg na łodzi w marinie.

12/12  ( so.) – Transfer lądowy – Marsa Alam – Hurghada. Wylot do Polski. Przylot do kraju.

 

 

CENA

KOSZTY:

Koszt wyprawy to 850 EURo plus 1700 PLN (cena PLN wynika z OBECNYCH cen biletów lotniczych i może ulec zmianie w każdej chwili)

 

Modyfikacje cen :

 • opłata za kajutę 1-osobową – zależy od liczby uczestników,
 • koszt może ulegać zmianom w zależności od aktualnych cen przelotów.

 

Opłata zawiera:

 • przeloty na trasach:  Warszawa – ( Hurghada ) Marsa Alam – Warszawa
 • transfery z lotniska na łódź i powrotny
 • wszystkie noclegi / kajuta dwuosobowa klimatyzowana na łodzi / – 7 noclegów  ( w razie zmian godzin przelotu może być 6 noclegów na łodzi + 1 w hotelu 3*** w Egipcie lub 6 noclegów i wczesny wyjazd na lotnisko )
 • pełne wyżywienie podczas całego pobytu oraz napoje bezalkoholowe, woda, kawa i herbata   ( śniadanie, obiad, kolacja + przekąski w ciągu dnia )
 • minimum 16 nurkowań w pakiecie, realizowanych w ciągu 6 dni nurkowych
 • butle 12l oraz balast nurkowy
 • opiekę lokalnych divemasterów (przewodników nurkowych) pod wodą
 • opiekę przewodnika i instruktora nurkowania mariodive.pl
 • dowolne używanie NITROXu dla certyfikowanych płetwonurków

 

Opłata nie zawiera ( do dopłaty na miejscu ):

 • wizy egipskiej – Nie !!! aktualnie obowiązek wizowy jest zniesiony !!!
 • kosztów badania na Covid 19  wykonanego przed wylotem – 518 PLN lub w Egipcie – 30 USD
 • napojów alkoholowych ( np. piwo -3 EURo)
 • ubezpieczenia / np. DAN
 • egipskich opłat lokalnych i nurkowych ( marine tax, reef protection, etc. ) – łacznie 50 EURo
 • obligatoryjnych napiwków dla przewodników nurkowych i załogi łodzi – łącznie 50 EURo
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego ( wg cennika armatora ). ( konieczne jest używanie komputera nurkowego, zalecane – latarki, bojki ze szpulką lub kołowrotkiem )
 • korzystania z innych butli niż 12l ( np. butla 15l –30 EURo za całe safari )  konieczna wcześniejsza rezerwacja !)

 

Podczas safari możliwe jest ukończenie kursów na specjalizacje CMAS – Nitrox, Nocne nurkowanie, Nawigacja, Eksplorator, oraz na stopień P1 / CMAS ,  OWD / AOWD / specjalności Deep / Diver Padi.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata całości kwoty  lub równowartości w złotówkach po kursie sprzedaży bankowej danego dnia. Wszystkie opłaty pobiera armator – ja jedynie pośredniczę w organizacji. Jeśli linie lotnicze nagle zawieszą loty, każdy czeka na swój zwrot za bilet.

Warunkiem bezwzględnym odbycia się safari jest uczestnictwo minimum 18 osób. W przypadku braku grupy safari się nie odbędzie. W takim przypadku 100% zaliczki zostanie zwrócone.

Oczywiście na wyprawę pojedziemy tylko i wyłącznie jeśli będą bezpośrednie loty i jeżeli podróż będzie można dalej odbyć bez kwarantanny.

 

Wpłaty są do zrealizowania jednym ze sposobów

1. PRZELEWEM lub WPŁATĄ GOTÓWKOWĄ w oddziałach ALIOR BANK – właściciel: Mariusz Ćwieluch ( Wpłata w EURo bez różnicy kursowej i opłat – POLECAM !!! ) :

PLN: 76 2490 1057 0000 9900 7772 5431

EUR: 67 2490 1057 0000 9902 7772 5431

 

SWIFT: ALBPPLPW

 

3.   GOTÓWKĄ – do mnie / najlepiej 🙂

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Safari St.Johns’s ’20”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *